Gaz Metan Medias matura pe jos cu Voluntari

Etapa a 12-a din playout s-a incheiat, joi seara, cu meciul dintre Gaz Metan Medias si FC Voluntari, meci castigat de gazde, cu 4-0 (1-0).

Caiado a deschis scorul in minutul 32 din centrarea lui Cretu cu o reluare din plonjon la coltul lung.

Un gol venit dupa ce la 0-0 ilfovenii au ratat prin Ion Gheorghe o mare ocazie, portarul gazdelor Plesca intervenind intr-o faza unu contra unu.

Asa am trait Gaz Metan - Voluntari 4-0

In partea secunda Voluntariul a iesit la joc in cautarea egalarii si a platit cu alte trei goluri incasate.

Rondon a facut 2-0 in minutul 68 dintr-o lovitura de la 11 metri obtinuta de Olaru la intrarea total negandita a lui Hodorogea.

Acelasi Olaru a ratat o mare ocazie in minutul 83 singur cu portarul Mitrev. In cele din urma Olaru a gasit drumul spre golul de 3-0 cu un sut pe jos din interiorul careului.

In prelungirile partidei Ely Fernandes a pus cireasa pe tort cu o executie spectaculoasa dintr-o lovitura libera din lateral stanga.

Gaz Metan Medias: Pleşca - V. Creţu, Larie, Andre Micael, Buşu - Fofana (Ely Fernandes '79), Luis Aurelio - D. Olaru, David Caiado (Mailat '72), Ivanov - Rondon (Yazalde '79). Antrenor Edward Iordănescu;

FC Voluntari: Mitrev - Hodorogea, Balaur, Armaş, Al. Vlad - Căpăţînă (Costin Lazăr '79), Răuţă - G. Deac (Belahmeur '59), I. Gheorghe, Popadiuc (Bălan '71) - Tudorie. Antrenor Cristiano Bergodi.

Cartonaşe galbene: Ivanov '28, Buşu '45 / Deac '34;

Arbitru: Andrei Chivulete.