Gaz Metan Medias, "campioana" din playout

Sezonul din Liga 1 Betano a luat sfarsit, duminica seara, dupa meciul castigat de Gaz Metan Medias pe teren propriu cu ultima clasata si retrogradata Concordia Chiajna, scor 3-1.

Rezultat stabilit inca de la pauza dupa golurile marcate de Mario Rondon in minutele 1 si 5, respectiv Yazalde in minutul 36.

Pentru Concordia Chiajna a redus din diferenta Gorobsov in ultimul minut al reprizei.

Georgian Misu, portarul ilfovenilor, a aparat o lovitura de la 11 metri in minutul 30.

Gaz Metan Medias a incheiat playout-ul pe primul loc, cu 48 puncte, urmata de FC Botosani (44) si Dinamo (43).

Concordia Chiajna a retrogradat in Liga 2 de pe ultimul loc.

Gaz Metan Mediaş: Pleşca - Pleaşcă, Diallo, Larie, Romeo - Ivanov, Aurelio (Ely Fernandes '74) - Olaru (Mailat '69), Caiado, Rondon (Costea '64) - Yazalde. Antrenor: Edward Iordănescu;

Concordia Chiajna: Mişu - Bărboianu, Meira, Stănică, Fota- Paliu (Obedeanu '83), Gorobsov, Nivaldo - Grădinaru, Bawab (Constantin '90), Ivanovic. Antrenor: Adrian Falub;

Cartonaşe galbene: Fota '29, Bărboianu '37, Gorobsov '67, Ivanovici '79;