Gaz Metan isi consolideaza primul loc in playout

Echipa din Medias a castigat, cu 2-1, in deplasare cu Poli Iasi, duminica, intr-un meci din etapa a 3-a din playout.

Toate cele trei goluri au fost marcate in partea secunda intr-un interval de doar opt minute.

Rondon a deschis scorul in minutul 50 cu o lovitura de cap din centrarea lui Caiado de pe flancul stang.

Patru minute mai tarziu Luis Aurelio a majorat avantajul Mediasului la capatul unui contraatac singur cu portarul Ruben Mino.

Iasiul a reactionat prin golul lui Sanoh din minutul 58 dupa o faza fixa, dar pana la final Gaz Metan a tinut de rezultat si a plecat cu toate punctele din Copou.

Poli Iaşi: Ruben Mino - L. Rus, Gardoş, Frăsinescu, Bădic (Enoh ’59) - Mihalache, Cioinac - Sanoh, Nascimento (Semedo ’59), Sin – Burlacu (Panţîru ’72). Antrenor: Flavius Stoican;

Gaz Metan Mediaş: Pleşca - Creţu, Andre Micael, Larie, Buşu - Fofana, Aurelio – Mailat (Olaru ’80), Caiado (M. Constantin ’85), Chamed (Ivanov ’61) – Rondon. Antrenor: Edward Iordănescu;

Cartonaşe galbene: Semedo ’60, Gardoş ’75 / Buşu ‘53;

Arbitru: Ionuţ Coza.