Gaz Metan inchide etapa a 15-a cu victorie in fata Voluntariului

Sursă foto: facebook.com/GazMetanMedias

Ultima partida a rundei a 15-a le-a adus fata in fata pe Gaz Metan Medias, echipa care aspira la un loc in playoff, si pe FC Voluntari, echipa condamnata momentan la ultimul loc.

Mediesenii s-au impus, cu 2-0, prin golurile marcate de Fofana in minutul 10 si de Marius Constantin din penalty in minutul 40.

O faza fixa a dus si la marcarea primului gol. Fortes a sutat in transversala dintr-o lovitura libera, mingea a ricosat cu sansa chiar pe capul lui Fofana si acesta a reluat in poarta.

La partida de la Medias a asistat si Cristiano Bergodi, cel care o va prelua pe Voluntari dupa acest meci.

Gaz Metan Mediaş: Pleşca - V. Creţu, I. Cristea, M. Constantin, Busu (Roberto Romeo '90+2)- Fofana, Luis Aurelio - Olaru (Trif '81), Ivanov, Ely Fernandes (Chamed '84)- Fortes. Antrenor: Mihai Teja

FC Voluntari: Vâtcă - Hodorogea, Balaur, Armas, Al. Vlad - I. Gheorghe, Răuţă, Căpăţână, Ciucur (Deac '61)- Gadze (Kabasele '77), Tudorie (Malfleury '32). Antrenor: Ioan Andone

Cartonaşe galbene: Cristea '1, Olaru '75 / Răuţă '37, Căpăţână '54