Gaz Metan - Academica Clinceni 1-1. Ilfovenii au salvat remizat pe final de meci

Echipele Gaz Metan Medias si Academica Clinceni au remizat, scor 1-1, duminica, intr-un meci din etapa a 14-a in CASA Liga 1.

Irobiso a deschis scorul pentru Gaz Metan Medias, in minutul 71, dupa o patrundere individuala in careul advers.

Egalarea celor de la Academica Clinceni a venit in prelungirile partidei. A fost o centrare din flancul drept transformata in gol de Cascini cu o lovitura de cap.

Pentru Ilie Poenaru, antrenorul echipei din Medias, a fost partida reintalnirii fostilor sai jucatori de la Academica Clinceni.

Poenaru a parasit-o pe Academica Clinceni in plin sezon competitional, fiind inlocuit cu Ionut Chirila.

Academica Clinceni ramane singur echipa fara victorie dupa 14 etape derulate din actulul sezon de Liga 1.

Gaz Metan Mediaş: Vâlceanu – Moura, Matricardi, Yuri, Trif – Alceus (Irobiso ’71), Francisco Junior (Filip ’46) – Şteau, Deaconu (Izata ’87), Grădinaru (Chamed ’70) – Sarr (Morar ’46). Antrenor: Ilie Poenaru.

Academica Clinceni: Ureche – Pashov, Bilali, Patriche, Pârvulescu – Moulin, Cascini – Ion, Chandrov, De Amorim (Dumitrache ’87) – Omoh (Vellios ’85). Antrenor: Ionuţ Chirilă.

Cartonaşe galbene: F. Junior ’40, Filip ‘75 / Bilali ’16, Ion ‘58.

Arbitri: Iulian Dima - Mihăiţă Necula, Alexandru Filip - Iuliana Demetrescu.