Final interzis cardiacilor intre FCSB si Gaz Metan cu doua goluri in prelungiri

Echipele FCSB si Gaz Metan Medias au incheiat la egalitate, scor 2-2 (1-0), duminica seara, in ultimul meci al etapei a 4-a din playoff.

Asa am trait FCSB - Gaz Metan Medias

FCSB a deschis scorul prin Florin Tanase in minutul 12 cu un sut spectaculos din interiorul careului.

Dupa pauza, in minutul 57, Gaz Metan a egalat scorul prin Sergiu Bus, acesta punctand cu o executie la coltul lung dupa ce l-a depasit ca pe jalon pe fundasul de conjunctura Perianu.

Un loc in centrul apararii ros-albastrilor de unde lipseste Planic, jucator care si-a reziliat contractul cu FCSB.

Din minutul 76 FCSB a ramas in inferioritate numerica dupa ce Tanase a primit al doilea cartonas galben pentru un fault in atac.

Chiar si asa, formatia pregatita de Bogdan Vintila ar fi putut incasa cele trei puncte.

Nita a patruns in minutul 90+1 in careul advers si a fost oprit prin fault de Marius Constantin.

Lovitura de la 11 metri acordata fara dubii si Adrian Petre marca nu fara emotii pentru 2-1.

Mediesenii au pus mingea jos si din 4-5 pase au restabilit egalitatea prin Thomas Nielsen la ultima faza a meciului de pe Arena Nationala.

FCSB: A. Vlad – Creţu, Miron, Perianu (Petre ’67), Pantea – Ov. Popescu, Vînă, Olaru (Niţă ’85) – Man (Popa ’58), Moruţan, Fl. Tănase. Antrenor: Bogdan Vintilă.

Gaz Metan Mediaş: Pleşca – Butean, Larie (Nielsen ’83), M. Constantin – Droppa (Roşu ’78), Fofana – Ciocan, Chamed (Fernandes ’83), Valisar – S. Buş. Antrenor: Dusan Uhrin.

Cartonaşe galbene: Tănase ’75, ‘76 / Fofana ’43, Larie ’48, Vână ‘90+2.

Cartonaş roşu: Tănase ‘76.

Arbitri: Andrei Chivulete - Valentin Avram, Andrei Constantinescu - Lucian Rusandu.