FCU 1948 – UTA 1-1 in deschiderea etapei a 27-a. Aradenii au egalat in prelungiri!

Echipele FCU 1948 si UTA Arad au deschis etapa a 27-a cu o remiza in Banie, scor 1-1.

Gazdele au deschis scorul prin italianul Andrea Compagno, in minutul 56, cu o lovitura de cap dupa o centrare din corner.

Bara i-a salvat pe jucatorii lui Nicolo Napoli la reluarea lui Idriz Batha, in minutul 65, de asemenea dupa o faza fixa de la coltul terenului.

Craiova s-a aparat rau pe final de meci si UTA a restabilit egalitatea in primul din cele patru minute suplimentare.

Canadianul Easton Ongaro l-a invins pe Razvan Popa cu un sut in forta din interiorul careului. Este primul gol marcat de jucatorul in varsta de 23 de ani transferat de UTA in pauza competitionala din aceasta iarna.

Asa am trait FCU 1948 - UTA

FCU 1948: R. Popa – Negru (Paramatti ’71), Kovacic, Diallo, Buşu – Baeten, Asamoah (Marquet ’71), Van Durmen – Bauza (Sidibe ’88) – Compagno, Bălan. Antrenor: Nicolo Napoli.

UTA Arad: Fl. Iacob – Vukcevic, Baravykas, Benga, Medimorec – Batha (Laukzemis ’87), Isac (Mercioiu ’71) – Ubbink, Miculescu (Ongaro ’64), Otele (Vorobjovas ’72) – Dangubic. Antrenor: Ionuţ Badea.

Cartonaşe galbene: Busu ’39, Van Durmen ’63, Bauza ’88 / Batha ’73, Benga ‘90+3.

Arbitri: Adrian Viorel Cojocaru – Ferencz Tunyogi, Marius Cristian Marchidanu – Andrei Moroiţă.