FCSB – Voluntari 2-1. Victorie mai clara decat o arata scorul

Liderul FSCB s-a impus in fata celor de la FC Voluntari, cu 2-1 (1-0), intr-un meci disputat, vineri seara, in etapa a 18-a din CASA Liga 1.

Man a deschis scorul cu sapte minute inaintea pauzei din pasa lui Oaida. Un sut plasat din interiorul careului pentru 1-0.

FCSB si-a dublat avantajul in minutul 71 dintr-o lovitura de la 11 metri obtinuta si transformata de Tanase.

La ultima faza a meciului FC Voluntari a redus din diferenta de asemenea dintr-un penalty prin Betancor.

Trei puncte prin care FCSB isi consolideaza primul loc in clasament.

FC Voluntari ramane in zona fierbine a ierarhiei, ramanand cu doar 15 puncte in 18 partide.

FCSB: Vlad - Ov. Popescu, I. Cristea, Miron (Creţu '73), Radunovic - Oaidă (Olaru '46), Şut, Fl. Tănase - Man, Fl. Coman, Oc. Popescu (Fulga '83). Antrenor: Anton Petrea.

FC Voluntari: Rodriguez - C. Costin, C. Achim, Armaş, Briceag - Ricardinho (Tavares '73), Borţoneanu, A. Ivanov (Ilie '89) - Mailat (I.Gheorghe '33), Al. Stoica (Jefte '46), Lopes (Angelov '46). Antrenor: Bogdan Andone.

Cartonaşe galbene:Coman '31, Şut "59 / Mailat '3, Bortoneanu '32.

Arbitri: Florin Andrei – Mihai Marius Marica, George Florin Neacşu – Cătălin Popa.