FCSB – UTA 3-0. Trei goluri in ultimul sfert de ora

Sursă foto: facebook.com/FCSBOfficial

Echipa FCSB isi consolideaza prima pozitie in clasamentul din CASA Liga 1 dupa victoria categorica obtinuta pe teren propriu cu UTA Arad in etapa 12-a.

Un succes al ros-albastrilor conturat in ultimul sfert de ora, cand au punctat Man, Coman si Olaru.

UTA a jucat in inferioritate numerica din minutul 58, cand Rosu a primit al doilea cartonas galben si a fost eliminat din joc.

Cei de la FCSB au deblocat tabela prin Man dintr-o lovitura de la 11 metri in minutul 76. Un penalty pe care l-a obtinut Octavian Popescu in duel cu Erico da Silva.

Revenit pe teren dupa aproape trei luni, Coman a dublat avantajul ros-albastrilor in minutul 90 cu un sut din interiorul careului.

In minutele aditionale Olaru a pus capul lovind decisiv la coltul scurt pentru 3-0.

FCSB: A. Vlad – V. Creţu, I. Cristea, Miron, Panţîru – Oct. Popescu (Şut ’82), Simion (Perianu ’46), Olaru – Man (Ov. Popescu), Fl. Tănase (Buziuc ’32, Coman ‘68), Moruţan. Antrenor: Anton Petrea.

UTA Arad: Fl. Iacob – Tomozei, Benga, Erico Da Silva, Roumpoulakou – Miculescu (Buhăcianu ’46), N. Roşu, Al. Albu, Rusu (Tescan ’84) – Vl. Morar (Melinte ’60), I. Hora (Ursu ’84). Antrenor: Laszlo Balint.

Cartonaşe galbene: Panţîru ’42, Creţu ‘67 / Roşu ’12, ’58, Morar ‘49.

Cartonaş roşu: Roşu ‘58.

Arbitri: Cătălin Popa – Daniel Mitruţi, Vlad Bârleanu – Bogdan Dumitrache.