FCSB urca pe doi dupa castigarea restantei cu Voluntari

Echipa FCSB a castigat la limita duelul cu FC Voluntari, scor 2-1, joi seara, intr-un meci restanta din etapa 18-a in Liga 1.

Asa am trait Voluntari - FCSB. Ambele echipe au marcat!

La opt minute dupa primul fluier al centralului Horia Mladenovic cei de la FCSB au deschis scorul prin Olaru.

A fost un sut din marginea careului dupa ce oaspetii repusesera mingea de la coltul terenului.

Un gol care a adormit meciul pana in minutul 32 cand Simonovski a restabilit egalitatea pe tabela.

Voluntari a construit in flancul drept si a profitat de lipsa marcajului, iar atacantul macedonean a punctat pentru 1-1.

FCSB s-a aruncat in atac si a revenit la conducere prin Coman, cu trei minute inaintea pauzei. Sut din interiorul careului la coltul scurt.

Din rau in mai rau, ilfovenii au ramas in inferioritate numerica din minutul 44. Armas l-a oprit pe Man in postura de ultim aparator si a luat drumul vestiarelor unde a si ramas pana la final.

In partea secunda FCSB a ratat in doua randuri desprinderea pe tabela prin Coman si Man. Cea mai mare ocazie i-a apartinut lui Man in minutul 62, cand exteriorul cu stangul incercat de acesta a ocolit de putin poarta.

FCSB urca pe doi, cu 42 de puncte, la cinci puncte in urma liderului CFR Cluj.

Voluntari ramane pe ultimul loc in clasament.

Voluntari: Cojocaru - Struna, Paşcanu, Armaş, Kocici - Achim, De Lucas - Sanoh (V. Morar '73), Cătăţînă, Măţan (I. Gheorghe '51) - Simonovski (C. Ţîră). Antrenor Mihai Teja;

FCSB: Bălgrădean - Creţu, Cristea, Filip, Soiledis - Olaru (Vână '64), Oaidă, Moruţan (Gnohere '83) - Man, Tănase, Fl. Coman (A. Popa '89). Antrenor Bogdan Argeş Vintilă.

Cartonaşe galbene: Cristea '79, Vintilă (antrenor) '79, Oaidă '90+1;

Cartonaş roşu: Armaş '44.

Arbitri: Horia Gabriel Mladinovici - Marius Badea şi George Florin Neacşu.