1
Univ.Craiova
Markovic 32'

Așa am trăit FCSB – Universitatea Craiova

Playoff-ul din Liga 1 a debutat cu un duel la înălțime între FCSB și Universitatea Craiova, meci programat pe Arena Națională, sâmbătă, de la ora 20:00.

Cele două echipe încep partea finală a sezonului despărțite de doar două puncte în clasament.

Echipa din Bănie a obținut patru puncte în duelurile cu FCSB din sezonul regular.

La ultima întâlnire care a avut loc în februarie, chiar pe Arena Națională, FCSB a deschis scorul încă di primul minut, iar Craiova a egalat în prelungiri printr-un autogol al lui Cristea.

21:56

Florin Andrei pune capăt meciului. 1-1 între FCSB și Universitatea Craiova.

90'

Cordea trimite în fața porții. Intervine Laurențiu Popescu.

90'

Meciul e prelungit cu 6 minute.

89'

Rivaldinho intră în locul lui Ivan. De asemenea, Roguljic intră în locul lui Vlădoiu.

81'

Golul anulat oltenilor este verificat de VAR și până la urmă rămâne 1-1. E decizia corectă.

78'

Craiova marchează prin Koljic după o fază rapidă, însă de la margine s-a ridicat fanionul pentru offside.

76'

Ovidiu Popescu intră în locul lui Tavi Popescu la gazde.

73'

Târnovanu intervine la șutul lui Crețu din afara careului.

70'

20.121 de spectatori asistă la meciul de pe Arena Națională.

68'

Neagoe a mutat cu Koljic în locul lui Markovic.

66'

Gol Edjouma!

Centrare din stânga din partea lui Radunovic și Edjouma egalează cu capul din șase metri.

63'

Miculescu intră la gazde în locul lui Coman.

62'

Zajkov respinge din fața porții mingea reluată de Compagno cu capul.

58'

Hanca și Crețu au intrat la oaspeți.

58'

Edjouma cade în careu după o intrare energică din partea lui Ivan. Arbitrul îî acordă cartonaș galben jucătorului de la FCSB pentru o așa zisă simulare.

56'

Portarul Popescu intervine din nou decisiv cu piciorul la șutul lui Cordea. Presiune puternică din partea roș-albaștrilor.

53'

Ratare uriașă a celor de la FCSB. Cordea a rămas singur cu portarul și Popescu a reușit să respingă cu piciorul. Faza a continuat și Tavi Popescu a trimis pe lângă poarta.

46'

Cordea a intrat la gazde în locul lui Olaru.

46'

A început repriza secundă.

20:48

Pauză pe Arena Națională. Craiova are 1-0 după primele 45 de minute.

43'

Baiaram (Craiova).

39'

Ivan trimite pe lângă poarta gazdelor.

38'

Ocazie uriașă ratată de Craiova la centrarea lui Vlădoiu pentru Ivan. Acesta a ratat de puțin întâlnirea cu balonul.

35'

Mitrea reia periculos cu capul după o centrare din lovitură liberă.

32'

Gol Markovic!

Craiova deschide scorul după o aruncare de la margine. Markovic a pătruns printre patru jucători de la FCSB și a finalizat cu șut în forță.

27'

Coman trage peste poartă dintr-o lovitură liberă.

25'

Tavi Popescu șutează pe lângă poartă.

21'

Baiaram trimite prin fața porții. Mingea se scurge în afara terenului.

13'

Coman trimite peste poartă din afara careului.

10'

Olaru trimite în fața porții pentru Compagno. Blochează in extremis Mitrea.

5'

Ișfan șutează pe lângă poartă de la mare distanță. Craiova a început mai bine meciul.

1'

A început meciul.

18:34

FCSB: Târnovanu - Sorescu, Dawa, Cristea, Radunovic - Edjouma, Șut, Olaru - Coman, Compagno, Oct. Popescu.

Universitatea Craiova: L. Popescu - Vlădoiu, Zajkov, Mitrea, Ndong - Mateiu, Screciu - Ișfan, Baiaram, Ivan - Markovic.