FCSB si Voluntari au disputat un meci scoala la Berceni. Cat s-a terminat partida

Sursă foto: Facebook FCSB

Echipele FCSB si FC Voluntari au sustinut, miercuri la pranz, un meci de verificare in cantonamentul ros-albastrilor din comuna Berceni, langa Bucuresti.

Ilfovenii au obtinut victoria, cu 2-0, prin golurile marcate de Simonovski si Capatana, anunta Gsp.ro

Pentru cele doua formatii a fost primul meci dupa intreruperea sezonului cauzata de pandemia de coronavirus.

Cei de la FCSB au ratat prima ocazie a meciului, in minutul 20, cand "perla coroanei" Florinel Coman a trimis in bara!

Patru minute mai tarziu fostul stelist Alexandru Tudori a irosit o mare ocazie, negasind poarta din doar sase metri.

Pana la pauza cei de la FCSB au irosit o alta sansa de gol prin Dennis Man, astfel ca dupa primele 45 de minute scorul a ramas in echilibru, 0-0.

In partea secunda ilfovenii au dat lovitura de doua ori, marcand prin macedoneanul Simonovski si prin Capatana.

Meciul s-a disputat la baza din Berceni a celor de la FCSB si a fost arbitrat la centru de fostul arbitru international Alexandru Tudor, in prezent mana dreapta a lui Gigi Becali la clubul ros-albastru.

Liga 1 se va relua oficial pe 13 iunie cu portile inchise.