FCSB - Sepsi 1-2. Covasnenii relanseaza lupta pentru titlu

Echipa Sepsi Sf.Gheorghe a furnizat surpriza etapei a 3-a din playoff in CASA Liga 1 dupa 2-1 in deplasare cu FCSB.

Un rezultat in urma caruia FCSB ramane pe primul loc la un punct distanta de principala urmaritoare, CFR Cluj.

Petrila, jucator ajuns la Sepsi chiar de la formatia din Gruia, a deschis scorul in minutul 28 cu o lovitura de cap din interiorul careului la o centrare din flancul drept.

FCSB a egalat scorul in minutul 69 prin Octavian Popescu, jucator care l-a invins pe Niczuly cu un sut la coltul lung din interiorul careului.

Sepsi a dat lovitura cand mai erau noua minute pana la final prin Mitrea, un fost jucator al celor de la FCSB.

Fundasul central de la Sepsi a deviat in poarta lui Vlad dupa o lovitura de la colt.

FCSB: Vlad – Creţu, Haruţ (Cristea ’48), Miron, Panţîru (Radunovic ’33) – Ov. Popescu (Perianu ’70), Şut, Oaidă (Vînă ’46) – Moruţan, Fl. Tănase, Oct. Popescu. Antrenor: Anton Petrea.

Sepsi: Niczuly – Radoslav, Bouhenna, Mitrea – Petrila (Nouvier ’70), I. Păun, Vaşvari (L. Kovacs ’87), Ninaj (Gonzalez ’70), F. Ştefan – Safranko, Golofca (Aganovic ’82). Antrenor: Leo Grozavu.

Cartonaşe galbene: Oct. Popescu ‘45+3, Tănase ’75 / Dimitrov ’11, Păun ‘83.

Arbitri: Sebastian Colţescu – Octavian Şovre, Daniel Mitruţi – Andrei Florin Chivulete.