FCSB – Sepsi 1-1 la debutul lui Edi Iordanescu pe banca ros-albastrilor

Etapa a 6-a din CASA Liga 1 s-a incheiat cu o remiza intre FCSB si Sepsi Sf.Gheorghe, scor 1-1 (0-1).

Formatia din Sf.Gheorghe a deschis scorul la primul sut pe poarta prin Aganovic.

Acesta a transformat in gol o lovitura libera, in minutul 36, aparuta dintr-o neintelegere intre Tanase si Ovidiu Popescu.

FCSB, fara nicio schimbare la pauza, a restabilit egalitatea prin Tanase in partea secunda, minutul 58.

Decarul formatiei bucurestene a marcat cu o lovitura de cap dupa o faza fixa de la coltul terenului, cu mingea recentrata de Cristea.

Sepsi a ratat o lovitura de la 11 metri, in minutul 66, cand Vlad a blocat sutul lui Mitrea de la punctul cu var.

Acelasi Vlad si-a salvat echipa inca o data, in minutul 87, la reluarea bulgarului Chunchukov.

La partida de debut pentru Edi Iordanescu pe banca ros-albastrilor au asistat 7.558 de spectatori.

FCSB: Vlad - Creţu, Vinicius, Cristea, Radunovic - Oct. Popescu, Ov. Popescu (Perianu '85), Olaru - Cordea (I.Stoica '85), Fl. Tănase, Coman (Mamut '71). Antrenor: Edward Iordănescu.

Sepsi: Niczuly - Dimitrov, Ninaj, Mitrea, Tamaş  (Dumitrescu '89) - Aganovic (Ashkovski '78), Fofana (Tincu '56), Păun - Golofca (Gonzalez '77), Bojic (Chunchukov '46), Ştefănescu. Antrenor: Leo Grozavu.

Cartonaşe galbene: Ov. Popescu '10, Creţu '73 / Ninaj '55, Păun '64. Ştefănescu '68.

Arbitru: Horaţiu Feşnic.