FCSB invinge Poli Iasi cu golul lui Man din prelungiri

Sursă foto: facebook.com/FCSBOfficial

Victorie pentru FCSB pe terenul celor de la Poli Iasi, scor 2-1 (1-1), prin golul marcat de Dennis Man in prelungirile partidei din Copou.

Poli Iasi a deschis scorul prin Andrei Cristea in minutul 15 cu o lovitura de cap pe coltul scurt dupa o centrare din flancul drept.

Oaspetii au reactionat in minutul 24 la sutul lui Florin Tanase care s-a dus la incheitura barelor.

Acelasi Tanase, decarul lui FCSB, a obtinut in minutul 30 lovitura de la 11 metri pe care tot el a transformat-o pentru 1-1, scorul pauzei.

Partea secunda a inceput cu ocazia lui Onea, al carui sut din actiune s-a dus peste poarta.

FCSB a ratat o sansa mare in acelasi minut 64 la lovitura de cap a lui Gnohere. Portarul Rusu a respins providential.

In minutul 82 inca o sansa de gol pentru FCSB la sutul lui Manea din interiorul careului. Acelasi Rusu s-a opus golului.

FCSB a marcat golul victoriei prin Man in prelungirile partidei cu un sut din careu.

Poli Iaşi: Rusu - Cabral, Breeveld, Frăsinescu, A. Radu - F. Cristea, Passaglia - Platini, Onea (Devesea '82), Bîrnoi (Assulin '72) - A. Cristea (Bălan '73). Antrenor Mihai Teja;

FCSB: Bălgrădean - Cr. Manea (Ad. Popa '85), Planici, I. Cristea, Panţîru - Oaidă (Vînă '70), Nedelcu (Gnohere '46), Ov. Popescu  - Man, Fl. Tănase, Fl. Coman. Antrenor Bogdan Argeş Vintilă.

Cartonaşe galbene: Onea '37, F. Cristea '87 / I. Cristea '36, Planici '58.

Arbitru: Istvan Kovacs.