FCSB invinge la Medias si ajunge pe doi in clasament

Sursă foto: facebook.com/FCSBOfficial

Cu o formula de echipa din care au lipsit mai multi titulari, FCSB a revenit pe tabela si a castigat in deplasare cu Gaz Metan Medias, scor 3-1 (0-1), intr-un meci disputat duminica seara in etapa a 4-a din Liga 1 Betano.

Titularizat in premiera dupa revenirea la FCSB, Rusescu a ratat deschiderea scorului dupa doar cinci minute de la startul partidei. Centrare din stanga si fostul golgeter al Ligii 1 a reluat peste poarta din centrul careul.

O ocazie pe care stelistii au ratat-o in minutul 30, cand Fofana a trimis cu sansa in poarta o minge centrata din corner si care s-a lovit de Morais pacalindu-l pe Balgradean.

Asa am trait Gaz Metan - FCSB 1-3

Acelasi Balgradean se opusese golului cateva zeci de secunde mai devreme la sutul lui Chamed dintr-o lovitura libera.

In finalul reprizei, minutul 43, bara l-a salvat pe portarul FCSB la sutul trimis de Fortes.

Dica a mutat la pauza cu Gnohere si Tanase in locul lui Rusescu si Man, iar FCSB a intors rezultatul punctand de trei ori.

Morutan a restabilit egalitatea in minutul 49 cu un sut din interiorul careului din pasa lui Popescu,pentru ca in minutul 63 Gnohere sa inscrie cu o lovitura de cap precisa la centrarea lui Coman.

Acelasi Coman inchidea tabela cu sapte minute inaintea finalului cu un sut care a intalnit si bara.

FCSB acumuleaza 7 puncte si urca pe doi in clasament, avand cel mai bun atac din Liga 1 Betano (10 goluri).

CFR Cluj conduce clasamentul, cu 8 puncte.