FCSB invinge FC Voluntari cu un gol la ultima faza a meciului

Octavian Popescu a adus victoria pentru FCSB in partida cu FC Volutari din ultima etapa a sezonului regular.

Un gol marcat la ultima faza a meciului dupa o faza fixa, o lovitura libera executata scurt undeva la 30-35 de metri de poarta.

Popescu a sutat din zona centrala si l-a invins pe Mihai Popa cu un sut in stanga portarului de la FC Voluntari.

O partida ingreunata de conditiile de iarna autentica in care s-a jucat pe Arena Nationala, pe masura trecerii timpului jocul devenind tot mai greu.

Pe final de partida ambele echipe au aruncat in lupta ultimele arme pentru obtinerea celor trei puncte.

Titularizat in poarta celor de la FCSB, Stefan Tarnovanu a avut o interventie de zile mari, in minutul 86, cand a blocat cu o mana reluarea lui Fulop dupa un contraatac al gazdelor.

Un minut mai tarziu la cealalta poarat a venit randul lui Popa sa se opuna golului la sutul lui Darius Olaru.

In prima repriza cei de la FC Voluntari au ratat o mare ocazie prin Vadim Rata la o centrare a lui Ricardinho de pe flancul drept.

FCSB: Târnovanu - V. Creţu, I. Cristea, Miron, Radunovici (V. Gheorghe '69) - Edjouma (Mamut '64), Şut (Oaidă '84), Olaru - A. Cordea (I. Stoica '84), Fl. Tănase, Oct. Popescu. Antrenor Anton Petrea;

FC Voluntari: M. Popa - Ricardinho, Tamaş, Armaş, Briceag (Al. Vlad '46) - Meleke, Helder Tavares - Raţă, Budescu (L. Fulop '58), I. Gheorghe (C. Costin '76) - Marcelo Lopes (Olawalle '82). Antrenor Liviu Ciobotariu;

Cartonaşe galbene: Tănase '75 / Armaş '19, Tavares '74, C. Costin '90+3.

Arbitri: Adrian Cojocaru - Vladimir Urzică, Alexandru Cerei - Cătălin Popa.