FCSB continua parcursul de cosmar in Liga 1

Sursă foto: facebook.com/FCSBOfficial

Inca o infrangere bifata de FCSB in Liga 1, a patra in sase etape. De aceasta data Poli Iasi a castigat in fata ros-albastrilor, la Pitesti, cu 2-1.

Portarul Andrei Vlad a gafat decisiv la golul doi al iesenilor marcat de albanezul Loshaj cu un sut din afara careului.

O minge pe centrul portii care a prins terenul in fata portarului de la FCSB, pacalindu-l pe acesta.

Pana la finalul meciului Vlad a fost fluierat de putinii fani prezenti in tribune la fiecare atingere de balon.

Poli Iasi deschisese scorul in minutul 40 prin Frasinescu, jucator care a inscris cu capul dupa o centrare a lui Andrei Cristea dintr-o lovitura libera.

Cea mai mare ocazie a fost ratata de FCSB la sutul lui Roman in minutul 44, cand mingea a intalnit bara.

FCSB a egalat in minutul 52 prin Tanase dintr-o lovitura de la 11 obtinuta de Gikiewicz. Oaspetii au acuzat ca mingea trecuse limita terenului inainte de a ajunge la atacantul polonez.

La 1-1 gafa lui Vlad a inclinat balanta in minutul 73 la sutul Loshaj si astfel s-a scris istoria meciului din Trivale.

FCSB: Vlad - Belu, Cristea, Marc, Panţîru - Tănase, Pintilii (Popescu ’46), Oaidă - M. Roman (Popa ’46), Gikiewicz (Gnohere ’61), Moutinho.

Poli Iaşi: Rusu - Gallego, Frăsinescu, Diallo, Radu – Breeveld (Danale ’78), Loshaj – Haţiegan (Platini ’46), Passaglia, F. Cristea - A. Cristea (Bălan ’72).

Cartonaşe galbene: I. Cristea ’50, Marc ’68, Fl. Tănase ’70 / Diallo ’36, F. Cristea ’47, Platini ‘90+3

Arbitru: Marcel Bîrsan.