1
0
CFR Cluj

Așa am trăit: FCSB – CFR Cluj

Derby-ul campionatului FCSB – CFR Cluj s-a jucat live text în această pagină, duminică, de la ora 21:00.

22:56

Colțescu fluieră finalul meciului și FCSB obține cele trei puncte.

90'

Olaru recuperează în propria jumătate și pleacă pe contraatac. Obține lovitura liberă și galben pentru Cvek. E gata meciul.

90'

Olaru trage slab pe lângă poartă.

90'

Meciul e prelungit cu 3 minute.

70'

Janga îl oprește pe Olaru cu fault din spate.

70'

Coman îi lasă locul lui Pantea.

69'

Ocazie mare pentru CFR la șutul lui Cvek. Mingea deviată de Șut s-a dus în transversală!

68'

Tavi Popescu centrează din dreapta pentru reluarea lui Compagno cu capul. Mingea iese mult în afara cadrului porții.

62'

Compagno intră în locul lui Miculescu la FCSB.

57'

Cvek reia cu capul în plasa laterală.

56'

Cei de la CFR se aruncă în atac în căutarea egalării.

50'

Coman se alege cu un cartonaș galben, după ce și-a scos tricoul în bucuria de la gol.

49'

Gol Coman!

FCSB deschide scorul prin Florinel Coman după o fază de contraatac. Acesta a scăpat singur cu portarul și a strecurat mingea pe lângă Scuffet.

46'

Octavian Popescu în locul lui Cordea.

46'

Începe repriza a doua cu un șut al lui Fică pe lângă poarta FCSB.

21:54

0-0 după prima repriza a meciului dintre FCSB și CFR.

45'

Yeboah vede primul galben al meciului.

39'

Scuffet respinge in extremis reluarea lui Coman cu capul. S-a fluierat mai înainte un fault în atac.

37'

Braun aterizează urât pe umăr după o intrare prin alunecare a coechipierului Kolinger.

30'

Olaru centrează în careu și Cordea reia acrobatic pe spate.

21'

Șansă mare ratată de FCSB prin Ovidiu Popescu. Acesta vine din spate la o minge întoarsă de Cordea și trimite mult peste poartă.

12'

Un nou șut spre poartă în dreptul celor de la FCSB. Ovidiu Popescu a trimis alături din afara careului.

10'

CFR se arată din nou periculoasă. Krasniqi trimite pe lângă poartă din interiorul careului.

9'

Cordea trage de la distanță. Mingea se scurge puțin pe lângă poarta CFR-ului.

6'

Cvek reia peste poartă din interiorul careului.

2'

Braun respinge în corner tentativa de centrare a lui Coman.

1'

Sebastian Colțescu fluieră startul meciului.

20:27

FCSB: Târnovanu - Sorescu, Dawa, Tamm, Radunovic - Ov. Popescu, Șut, Olaru - Cordea, Miculescu, Coman.

CFR Cluj: CFR: Scuffet - Braun, Kolinger, Burcă, Camora - Boateng, Muhar, Cvek - Fica, Yeboah, Krasniqi .