FC Voluntari

Mihai Teja debuteaza la Voluntari cu o remiza

Sursă foto: facebook.com/VoluntariFC

FC Voluntari, ultima clasata din Liga 1, a inceput cu un egal seria amicalelor din Turcia.

Echipa ilfoveană a terminat la egalitate prima partidă amicală disputată în cantonamentul din Antalya, scor 1-1, contra echipei de prima ligă din Kazahstan, Okzhetpes Kokshetau.

Golul celor de la Voluntari a fost marcat de către Ionuț Balaur în minutul 12.

De notat că echipa pregătită din această iarnă de Mihai Teja a ratat un penalty, la scorul de 1-1, în minutul 72, prin Nicolas Gorobsov.

Mihai Teja a folosit două formule de joc aproape total diferite în cele 2 reprize:

Rîmniceanu – Leasă, Balaur, Achim, Kocic – Gheorghe, Laidouni, Signorelli – Sanoh, Simonovski, Benzar.

Mitrev – Struna, Rodriguez, Achim, Vlad – Capatina, Gorobsov, Borţoneanu – Costin, Ţîră, Măţan.

Dinamo Tbilisi din Georgia este urmatorul adversar pentru FC Voluntari. Meciul va avea loc sambata.