FC Voluntari – UTA 1-1. Gazdele au avut un gol anulat de VAR

Echipele FC Voluntari și UTA Arad au remizat, scor 1-1, sâmbătă, într-un meci din etapa a 3-a în playout-ul de Liga 1.

Olandezul Desley Ubbink a deschis scorul pentru UTA, în minutul 9, după o fază care nu anunța nimic.

Armaș, căpitanul gazdelor, a vrut să degajeze mingea și a trimis direct în Ubbink, iar mingea a intrat în poartă.

Ilfovenii au egalat în minutul 20 prin Marcelo Lopes după o fază de atac pozițional. Costin a centrat de pe flancul drept și Lopes a marcat cu capul, ajungând la patru goluri în actualul sezon de Liga 1.

FC Voluntari a mai marcat o dată după alte opt minute prin Adam Nemec, dar reușita atacantului slovac a fost invalidată de VAR pentru o poziție afară din joc.

Statistică – Un meci cu 9 cornere (2-7) și doar 4 cartonașe galbene (2-2).

Vedeți aici cum arată clasamentul din playout actualizat după acest 1-1 între Voluntari și UTA.

Caseta tehnică

FC Voluntari: M. Popa - Ricardinho, Matricardi, Armaş - Cr. Costin (Merloi 64), U. Meleke, Sigurjonsson (M. Răduţ 89), Aliji - Marcelo Lopes, Nemec, Raţă (Helder Tavares 77). Antrenor: Liviu Ciobotariu.

UTA Arad: Kucher - Vukcevic, Benga, Hoxhallari, Roger - Batha, Anton (Cascini 77) – Postolachi (Otele 69), Ubbink (Willie 90), R. Pop (Şteau 90) – Milosevic (Keseru 68). Antrenor: Laszlo Balint,

Cartonaşe galbene: U. Meleke 57, Armaş 80 / Anton 6, Ubbink 19,

Arbitri: Marcel Bîrsan - Valentin Avram, Ferencz Tunyogi,