FC Voluntari urca pe podium in playout dupa a treia victorie consecutiva

Echipa FC Voluntari continua seria fabuloasa din playout cu un nou succes obtinut, duminica, pe terenul rivalei ilfovene Concordia Chiajna, scor 2-1.

Fundasul dreapta Ricardinho a deschis scorul in minutul 28 cu o reluare din fata portii la minge ideal asezata de Tudorie.

Voluntariul s-a desprins pe tabela dupa reusita lui Deac din minutul 75, acesta marcand la putine momente de la inlocuirea lui Gadze.

Concordia Chiajna a revenit in meci dupa doar doua minute prin golul de 1-2 marcat de Moussa, insa echipa gazda n-a mai avut puterea sa salveze macar un punct.

Asa am trait Concordia Chiajna - FC Voluntari in playout

FC Voluntari acumuleaza 20 de puncte si ajunge pe locul al treilea in playout, dupa ce mare parte din campionat a detinut lanterna rosie.

Extraordinara transformare a Voluntariului de la venirea lui Cristiano Bergodi pe banca tehnica.

Concordia Chiajna ramane pe ultimul loc, cu 11 puncte, iar cu fiecare etapa trecuta sansele alb-verzilor de a se salva de la retrogradare se micsoreaza vazand cu ochii.

Concordia Chiajna: Râmniceanu – Bărboianu (Ropotan ’46), Meira (Grădinaru ’76), Marc, Cadamuro - Ivanovici, Gorobsov, Radu – Iloki (Guessan ‘19), Moussa, Bawab. Antrenor: Adrian Falub;

FC Voluntari: Vâtcă - Ricardinho, Hodorogea (Balaur ’46), Armas, Vlad - Signorelli, Răuţă (Căpăţână ’79) - Gheorghe, Laidouni, Gadze (Deac ’74) – Tudorie. Antrenor: Cristiano Bergodi;

Cartonaşe galbene: Bărboianu ‘3, Ivanovici ’12, Gorobsov ’31, Marc ’55, Ropotan ’59, Guessan ’72, Moussa ‘90 / Balaur ’56, Răuţă ‘70;

Arbitru: George Rădulescu.