FC Voluntari – Universitatea Craiova 1-1. Oltenii au salvat remiza in minutul 90 si ajung la cinci meciuri fara victorie in campionat

Ionut Vina a marcat golul prin care echipa pregatita de Laurentiu Reghecampf a evitat infrangerea la Voluntari.

Bogdan Vatajelu a centrat din stanga pentru Vina aflat in pozitie de atacant si acesta a reluat mingea in poarta din alunecare.

Un gol egalizator dupa care Universitatea Craiova a alergat aproape o repriza.

Ricardinho a deschis scorul pentru FC Voluntari la opt minute dupa pauza, cu sansa, dupa o lovitura de la coltul terenului.

Ilfovenii acumuleaza 33 de puncte si raman pe ultima treapta a podimului in clasamentul din Liga 1.

Universitatea Craiova ocupa locul cinci departe de aspiratiile unei echipe care doreste castigarea campionatului.

Criza de rezultate se prelungeste pentru echipa din Banie, Craiova lui Laurentiu Reghecampf ajungand la cinci meciuri fara victorie.

Ultima victorie a oltenilor dateaza din 30 octombrie, cand Universitatea Craiova invingea CS Mioveni pe teren propriu, cu 5-2.

Au urmat trei infrangeri la rand, urmate de doua remize in deplasare, cu FC Botosani si acum cu FC Voluntari.

Patronul echipei si-a reafirmat inaintea meciului de la Voluntari increderea in antrenorul Reghecampf, spunand ca nu rezultatele vor duce la o eventuala despartire in viitor.

FC Voluntari: M. Popa - Ricardinho, Meleke, Armaş, Briceag - Costin, Droppa, I. Gheorghe (Tavares '90+1) - Raţă (Achim '90+3), Nemec (Paraschiv 85), Lopes (Fulop '85). Antrenor: Liviu Ciobotariu.

Universitatea Craiova: Lazar - Screciu, Papp, Bălaşa (Căpăţână '62)- Vlădoiu (Fedele '79), Alex Creţu (Cîmpanu '62), Nistor, Vătăjelu - Gustavo, Ivan, Baiaram (Vână '68). Antrenor: Laurenţiu Reghecampf.

Cartonaşe galbene: Meleke '29, Droppa '44 / Baiaram '62, Cîmpanu '69.

Arbitri: Horia Mladinovici - Vasile Marinescu, Cosmin Vătămanu.