FC Voluntari – Rapid 0-0. Giulestenii ajung la sase meciuri fara victorie

Remiza fara goluri in disputa din tre FC Voluntari si Rapid, marti seara, in etapa a 25-a din Liga 1.

Rapid a dominat prima parte a meciului, cand giulestenii au ratat si doua mari ocazii.

De fiecare data Sefer s-a aflat la finalizare. Mai intai in minutul 11, cand a executat cu pamantul o lovitura libera. Portarul Popa a respins in extremis.

In minutul 30, Sefer a fost lasat singur cu portarul, dar acelasi Popa a avut o interventie decisiva blocand mingea trimisa de septarul rapidist.

FC Voluntari a iesit mai mult la joc in partea secunda, cand au inceput sa apara ocaziile la poarta lui Moldovan.

Acesta a retinut in doi timpi reluarea cu capul a lui Rata.

Intrat pe parcursul partii secunde Budescu a ratat ultima ocazie a meciului. Un sut din actiune care a trecut pe langa poarta Rapidului.

Rapid ajunge la sase meciuri fara victorie in Liga 1, bifand patru remize si doua infrangeri de la 2-0 cu FC Arges in 15 decembrie 2021.

FC Voluntari: M. Popa - D. Ciobotariu, Tamaş, Armaş, Briceag - Meleke, Droppa - Ricardinho, Raţă (Marcelo Lopes '87), I. Gheorghe (Budescu '71) - Nemec (Fulop '83). Antrenor Liviu Ciobotariu;

Rapid: Moldovan - Onea, Săpunaru, D. Grigore, Junior Morais - Albu (Pănoiu '57), Dandea, Kait - Sefer (A. Ioniţă '46, Marzouk '76), Vojtus, R. Ilie (Carnat '76). Antrenor Mihai Iosif.

Cartonaşe galbene: Tamaş '11, Briceag '20, Raţă '22 / Sefer '38, Onea '68.

Arbitri: Adrian Cojocaru - Valentin Avram, Marius Marchidanu - Ionuţ Coza.