FC Voluntari obtine a doua victorie a sezonului in Liga 1

Sursă foto: facebook.com/VoluntariFC

Dupa infrangerea categorica suferita runda precedenta in deplasare cu CFR Cluj, echipa FC Voluntari a obtinut cele trei puncte pe teren propriu in confruntarea cu Hermannstadt.

O victorie adusa de cele doua goluri marcate de Gadze in partea secunda, minutele 52 si 65.

Ambele reusite au venit in urma unor centrari de pe partea stanga, cu mentiunea ca la al doilea gol gazdele au beneficiat de o lovitura de la coltul terenului.

Asa am trait Voluntari - Hermannstadt 2-0

Cei de la Hermannstadt au ratat o uriasa ocazie de gol la 0-0 in finalul primei reprize, cand Petrescu a patruns pe flancul drept si l-a servit ideal in sase metri pe Blanaru, numai ca acesta a trimis cu capul pe langa poarta fara om in marcaj.

Portarul Vitca a avut contributia lui importanta la succesul ilfovenilor cu mai multe interventii salvatoare in partea secunda, mai ales in minutele 74 si 90.

Voluntariul a trecut pe langa 3-0 prin Kabasele, jucator care in prelungirile partidei l-a intins pe Cabuz cu un sut din interiorul careului. Preluare cu dreptul si finalizare cu stangul.

Hergheligiu a ratat ultima sansa a meciului pentru Hermannstadt si meciul s-a incheiat cu victoria Voluntariului, scor 2-0.

FC Voluntari: Vâtcă - Bucurică, Balaur, Armaş, Vlad - Rauţă (G. Deac '75), Laidouni - Căpăţână, Gadze (Malfleury '90), I. Gheorghe - Tudorie (Kabasele '86). Antrenor Cristiano Bergodi.

Hermannstadt: Căbuz - Company, Pîrvulescu, Dandea, Mijuskovici, Acsinte - Petrescu, Antonov (Nkololo '69), Dumitriu (Herghelegiu '55) - Blănaru (B. Rusu '55), Tsoumou. Antrenor Vasile Miriuţă.

Cartonaşe galbene: Dandea '58, Acsinte '60, Petrescu '77

Arbitru: Horia Gabriel Mladinovici.