FC Voluntari incepe sezonul cu victorie

Echipa ilfoveana a trecut pe teren propriu de Gaz Metan Medias, cu 2-1, in prima etapa a noului sezon din Liga 1.

Capatana dintr-o lovitura de la 11 metri in minutul 12 si Armas cu capul dupa un corner in minutul 67 au marcat golurile echipei din Voluntari.

Pentru Gaz Metan Medias a punctat Ciocan in minutul 54, la putine minute de la intrarea in teren.

FC Voluntari: Rîmniceanu - Costin, Balaur, Armaş, Vlad - Căpăţînă, Ricardinho (Ilie '85), Gheorghe (Borţoneanu '74) - Eric - Stoica (Voinescu '81), Grădinaru. Antrenor: Mihai Teja.

Gaz Metan: Buzbuchi - Romeo (Alceus '54), Larie, Popa, Trif - Droppa, Loembet - Sanoh (Velisar '71), De Moura, Dogaru (Ciocan '46) - Niţu (Costea '80). Antrenor: Dusan Uhrin.

Meciul a fost arbitrat de Andrei Florin Chivulete – Mircea Orbuleţ, Andrei Constantinescu – Ionuţ Coza.