Cine va câștiga? Expiră 31.07.2022, 22:00

In varsta de 24 de ani, Tisdell a ajuns liber de contract la Botosani in vara acestui an. Ultima oara a evoluat pentru Kocaelispor, in Turcia.

Botosani deschide scorul prin Terrence Tisdell dupa o lovitura libera.

65'

Super interventie din partea lui Popa la sutul lui Kamara. Minge respinsa peste poarta cu o mana.

57'

Florescu bifeaza primul sut al botosenenilor pe poarta. O executie in forta din lovitura libera, mingea fiind retinuta de Popa.

50'

Prima minge pe spatiul portii in acest meci. Pap retine sutul lui Radut (Voluntari).

21:25

Pauza in meciul de la Mioveni.

38'

Ocazie e pentru Botosani la sutul lui Dragu.

36'

Florea blocat in momentul sutului.

30'

Mailat intra in careu si trimite peste poarta.

29'

Seroni respinge din fata lui Costin.

1'

A inceput meciul. Se joaca la Mioveni, gazonul stadionului din Voluntari fiind in reconstructie.

0'

FC Voluntari: Popa - Ricardinho, Matricardi, Armaş - Costin, Al. Vlad, Meleke, Răduţ - Raţă,  Nemec, Florea

FC Botoşani: Pap - Sno, Dican, Şeroni, Ţigănaşu - Perianu, Florescu, Shahaf - Dragu, Camara, Mailat

20:35

Cotele oferite de CASA Pariurilor

Se intalnesc doua dintre echipele care au castigat in prima etapa. Botosani s-a impus pe teren propriu cu Chindia (3-2), in timp ce Voluntari a triumfat la Ploiesti contra Petrolul (1-0).

Ilfovenii au obtinut victoria in urma unui penalty transformat de Florea in minutul 90.

Un meci in care echipa lui Liviu Ciobotariu a avut doar trei cornere si patru suturi pe spatiul portii.

Cele doua echipe s-au mai intalnit de 22 de ori in principala competitie interna, de 4 ori s-au impus ilfovenii, de 10 ori au castigat moldovenii, iar alte opt jocuri s-au terminat la egalitate.

In editia precedenta, acestea s-au mai duelat doar in sezonul regulat, cand moldovenii s-au impus in deplasare cu 1-0, iar in retur cele doua au remizat pe „Municipalul" din Botosani, scor 1-1.