FC Voluntari – FC Arges 0-1. Pitestenii ajung la portile zonei playoff

Echipa lui Mihai Ianovschi a obtinut victoria pe terenul celor de la FC Voluntari, scor 1-0, in prima partida a etapei a 24-a din CASA Liga 1.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Malele, in minutul 17.

Gazdele au ratat egalarea in finalul primei reprize, minutul 42, la foarfeca lui Ricardinho. Mingea a lovit bara transversala!

O bara au avut si cei de la FC Arges in partea secunda prin croatul Palic.

Lasat singur cu portarul de pasa lui Dumitru, mijlocasul formatiei din Trivale a trimis in stalpul din stanga al portii aparate de Rimniceanu.

FC Arges urca pe locul sapte in clasament dupa al noualea meci fara infrangere din 2021.

FC Voluntari: Rîmniceanu - Satli, Armaş (Angelov '46), C. Achim, A. Vlad (Briceag '46)- I. Gheorghe, Ivanov (Tamaş '78), Ricardinho - M. Ilie (Mailat '46), Pesic (Remacle '65), Jefte. Antrenor: Bogdan Andone

FC Argeş: Greab - Tofan, Maric, Turda, Muşat - Meza Colli, I. Şerban - S. Drăghici (Boldor '83), Palic (Maes '83), C. Dumitru, Malele.Antrenor: Mihai Ianovschi

Cartonaşe galbene: Vlad '25, Achim '69, Satli '71, Angelov '86 / Dumitru '64

Arbitru: Horia Gabriel Mladinovici.