1
1
Dinamo
Filip 19'

Asa am trait FC Voluntari - Dinamo 1-1. Gazdele au incheiat in inferioritate numerica din minutul 60

Runda a 26-a din CASA Liga 1 s-a incheiat, luni, de la 20:30, cu meciul dintre FC Voluntari si Dinamo Bucuresti.

De 17 ori s-au mai intalnit pana acum FC Voluntari si Dinamo in campionat. Ilfovenii au castigat doar doua dintre dispute, Dinamo impunandu-se de 14 ori. Un singur joc s-a incheiat la egalitate (0-0 in 31 mai 2019 pe terenul dinamovistilor).

Dinamo a invins Voluntari la ultima disputa directa, cu 3-0, in 20 noiembrie 2020. Au marcat Paul Anton si Borja Valle o dubla. Spaniolul a plecat intre timp de la Dinamo.

"Cainii" n-au marcat in ultimele cinci etape si au primit cel putin un gol in 20 dintre cele 25 de meciuri disputate pana acum.

22:26

88'

Moldoveanu primeste de la Achim si trage cu dreptul. Respinge Rimniceanu in corner. Inca o sansa ratata de Dinamo.

84'

Rimniceanu respinge peste poarta sutul in forta trimis de Anton.

83'

Mailat rateaza incredibil cu poarta goala in fata. A trimis intr-un adversar, dupa ce Esanu fusese depasit.

61'

Mare ocazie ratata de Dinamo prin Puljic. Reluare cu capul din interiorul careului mic peste poarta.

60'

Cartonas rosu !

Bulgarul Ivanov este eliminat cu rosu direct pentru un gest nesportiv. I-a pus mana in gat lui Steliano Filip si l-a impins pe dinamovist.

52'

Gol Ivanov!

Combinatie rapida intre Betancor si Ivanov, iar acesta din urma inscrie pentru 1-1 cu exteriorul peste Esanu.

46'

21:20

Pauza la Voluntari.

30'

Patrundere a lui Pesic in careul dinamovist. Sut respins de Puljic in corner. O faza fixa care ramane fara rezultat.

19'

Gol Filip!

Dinamo deschide scorul prin Steliano Filip. Sut senzational cu exteriorul din afara careului.