FC Voluntari – Dinamo 1-1. Doua goluri cu exteriorul si o eliminare

Sursă foto: FC Voluntari Facebook

Echipele FC Voluntari si Dinamo Bucuresti au terminat la egalitate, scor 1-1 (0-1), luni seara, in ultimul meci al etapei a 26-a din CASA Liga 1.

O partida marcata de doua executii spectaculoase la aceeasi porta.

Stelian Filip a deschis scorul in minutul 19 cu un sut in forta din afara careului. Un exterior la coltul lung care l-a lasat fara reactie pe portarul Rimniceanu.

Ilfovenii au restabilit egalitatea la sapte minute dupa pauza prin bulgarul Ivanov.

O faza rapida si extrem de spectaculoasa care l-a mai avut in prim plan pe spaniolul Betancor.

Ivanov a inscris cu exteriorul peste un Esanu iesit la intampinare victima sigura.

Echilibrul numeric al partidei s-a rupt din minutul 60, cand acelasi Ivanov a primit cartonasul rosu direct pentru un gest nesportiv.

Faultat de Steliano Filip, jucatorul legitimat la Voluntari s-a ridicat extrem de nervos si l-a bruscat pe jucatorul dinamovist punandu-i acestuia mana in gat.

La un minut distanta de la eliminarea lui Ivanov cei de la Dinamo au ratat o mare ocazie prin Puljic.

Acesta a trimis cu capul peste poarta din sase metri dupa o centrare din dreapta.

In minutul 83 cei de la Voluntari au trecut la randul lor pe langa golul doi. Mailat a sutat in Achim, dupa ce portarul Esanu fusese depasit.

Dinamo a raspuns imediat prin Anton, sutul acestuia in forta fiind respins in corner de Rimniceanu.

Acelasi Rimniceanu s-a opus golului la sutul lui Moldoveanu din interiorul careului, in minutul 88.

FC Voluntari: Rîmniceanu - I. Gheorghe (Mailat '46, Lopes '90), Balaur (Tavares '46), Tamaş, Armaş, Briceag (Al. Vlad '46) - Ivanov, Droppa, Al. Ilie (Costin '46) - Jefte Betancor, Pesici.

Dinamo: Eşanu - Puljici, Bejan, R. Grigore - Sorescu (Borduşanu '86), Răuţă (Achim '40), Anton, S. Filip - Morsay (Moldoveanu '71), Gueye, Creţu (Fabbrini '46).

Cartonaşe galbene: Costin '72 / Achim '45, S. Filip '60, Anton '75, Fabbrini '76;

Cartonaş roşu: Ivanov '60.

Arbitru: Andrei Antonie.