FC Voluntari – CS Mioveni 4-0. Al treilea succes consecutiv pentru ilfoveni

Echipa pregatita de Liviu Ciobotariu s-a impus de o maniera categorica in primul meci al etapei a 9-a din CASA Liga 1.

Un succes conturat in partea secunda, dupa ce la pauza tabela a aratat 0-0.

Cristian Costin a deschis scorul, in minutul 62, si tot el avea sa inchida tabela in prelungirile partidei.

Nemec a punctat pentru 2-0, in minutul 81, din pasa lui Droppa in fata portii.

Doua minute mai tarziu Ion Gheorghe a transformat in gol o lovitura libera la 20 de metri de poarta argesenilor.

FC Voluntari ajunge la a treia victorie consecutiva in Liga 1.

Asa am trait ► Voluntari-Mioveni

Pe teren propriu echipa ilfoveana acumuleaza al patrulea succes la rand, dupa 2-1 cu U Craiova 1948, 1-0 cu Academica Clinceni si 2-1 cu Chindia Targoviste.

Echipa lui Ciobotariu urca provizoriu pe locul sase, loc de playoff, cu 15 puncte.

Pentru CS Mioveni este al treilea meci fara victorie in campionat si totodata a doua infrangere la rand.

Formatia lui Alexandru Pelici n-a mai castigat de la 1-0 cu U Craiova 1948 in 23 august.

CS Mioveni ramane la cota 10 puncte.

FC Voluntari: Popa - Ricardinho, Tamaş, Armaş, Briceag (Vlad '73)- Costin, Droppa, Raţă (Meleke '87)- Lopes (Merloi '84), Nemec (Angelov '87) Gheorghe. Antrenor: Liviu Ciobotariu

CS Mioveni: Popescu - Scarlatache, Balaur (Cristea '70), Garutti - Şerbănică, Veres (Cierpa '70), Dumitriu (Oancea ''84), Rădescu - Toma (Dat '46), Rusu, Buziuc (Sanoh '62). Antrenor: Alexandru Pelici

Arbitri: Iulian Dima  - Marius Marchidanu, Alexandru Vodă - Ionuţ Coza.