0
0
Chindia

Voluntari - Chindia 0-0. Prima remiza in istoria confruntarilor directe

Ultimul meci al etapei a 7-a in playout s-a disputat la Voluntari intre echipa locala si Chindia Targoviste, prima clasata.

La finalul celor 90 de minute a fost consemnata prima remiza in istoria confruntarilor directe.

Pana acum de patru ori s-au impus targovistenii si in doua randuri victoria a revenit ilfovenilor.

FC Voluntari a ratat cea mai mare ocazie in prelungirile partidei prin macedoneanul Angelov.

Patruns in careul oaspetilor, Angelov a tras in portarul Moldovan.

Chindia ramane singura echipa neinvinsa din playout si ocupa in continuare primul loc in clasament.

FC Voluntari ramane pe loc de baraj si are patru puncte avans fata de echipele aflate pe pozitiile direct retrogradabile.

FC Voluntari: Rîmniceanu – Balaur (Angelov ’78), Tamaş, Armaş – Ricardinho, Droppa (Pesic ’46), Ivanov (Lopes ’87), Briceag – Ilie (Costin ’46), Betancor, Gheorghe (Tavares ’88). Antrenor: Liviu Ciobotariu.

Chindia: Moldovan – Iacob, Celea, Căpuşă, Dinu – Neguţ (Neicuţescu ’88), Raţă, Dulca, Dumitraşcu (Yameogo ’78) – Popa (Kocic ’79), Florea (Berisha ’67). Antrenor: Emil Săndoi.

Cartonaşe galbene: / Iacob ’59, Dulca ’81, Moldovan ‘90+3.

Arbitri: Ionuţ Coza - Mircea Orbuleţ, Alexandru Vodă - Cătălin Popa.

18:35

Ionut Coza pune capat meciului.

90'

Mare ocazie ratata de Voluntari la patrunderea lui Viktor Angelov. Sut din unghi blocat de portarul Dinu Moldovan.

90'

Trei minute suplimentare. Gazdele ataca mai mult in cautarea victoriei.

88'

Neicutescu ii ia locul lui Negut la oaspeti.

88'

Dubla inlocuire la gazde: Marcelo Lopes in locul lui Ivanov si Tavares in locul lui Ion Gheorghe.

81'

Cartonas galben incasat de Mario Dulca (Chindia).

78'

Dubla inlocuire la oaspeti: Yameogo in locul lui Dumitrascu si Kocic in locul lui Popa.

78'

Angelov in locul lui Balaur, accidentat, la Voluntari.

67'

Pauza de hidratare. Oaspetii profita si opereaza o modificare: Berisha in locul lui Florea.

64'

Ion Gheorghe centreaza direct in bratele portarului Moldovan.

59'

Paul Iacob (Chindia) vede primul galben al meciului.

46'

Pesic in locul lui Droppa si Costin in locul lui Alexandru la Voluntari.

1'

A început meciul.

16:40

FC Voluntari: 12 Rimniceanu - 28 Balaur, 30 Tamas, 5 Armas - 24 Ricardinho, 66 Droppa, 4 Ivanov, 6 Briceag - 21 Alexandru, 9 Jefte, 8 I.Gheorghe.

Chindia: 61 Moldovean - 98 Capusa, 66 Iacob, 95 Celea, 15 Dinu - 20 Negut, 22 Rata, 8 Dulca, 80 Dumitrascu - 19 Popa, 11 Florea.

11:52

FC Voluntari şi Chindia s-au mai întâlnit de șase ori în principala competiţie internă, de două ori au câştigat ilfovenii, în timp ce târgoviştenii s-au impus de patru ori.

Cea mai recentă întâlnire directă: 5 aprilie 2021, Chindia - FC Voluntari 1-0, marcator Marco Dulca. Acesta a fost şi singurul duel dintre antrenorii Bogdan Andone şi Emil Săndoi.

Emil Săndoi vs. FC Voluntari: 7 jocuri în Liga 1 - 4 victorii - 3 înfrângeri.