FC Vaslui

Sanmartean a marcat din lovitura libera in amicalul cu Maribor. Ce spune jucatorul dupa ultimele negocieri cu Steaua

Anuntat ca s-a inteles la bani cu Steaua si dat ca sigur in Ghencea in zilele urmatoare, Lucian Sanmartean a inceput din primul minut amicalul pe care formatia sa SC Vaslui l-a disputat miercuri dupa-amiaza la Belek (Turcia) contra slovenilor de la NK Maribor.

Liviu Ciobotariu a inceput meciul cu Maribor in urmatoarea alcatuire: Straton, Celeban, Cordos, Antal, Sanmartean, Popovici, Temwanjera, Ortiz, Cuero, Madson, Enescu.

"Sunt in Antalya si ma antrenez cu Vaslui. Nu, nici azi nu plec la Steaua", a declarat Sanmartean la Dolce Sport inaintea meciului cu Maribor.

La meciul de la Belek moldovenii au fost spionati din tribuna de Gica Hagi (patron Viitorul), Vlad Munteanu (presedinte U Cluj) si Viorel Moldovan (antrenor Rapid).

Vasluienii s-au impus cu 3-1, iar Sanmartean a marcat un gol spectaculos direct din lovitura libera cu un sfert de ora inaintea finalului partidei.