FCU 1948

Mutu dupa primul meci la U Craiova 1948: “Ne mai trebuie”

Adrian Mutu a debutat, vineri seara, pe banca echipei U Craiova 1948, o nou-promovata in Liga 1.

Un debut de foc pentru “Leii din Banie” chiar pe terenul campioanei CFR Cluj, un meci care a inceput ca un dus rece pentru Craiova, cu doua goluri in primele 12 minute.

Craiova lui Mutu a avut puterea sa egaleze pana la pauza, intrat cu 2-2 la cabine.

CFR Cluj a marcat in cele din urma golul victoriei, cu un sfert de ora inaintea finalului.

“Am incercat sa jucam cu personalitate, sa tinem de minge cu posibilitatile noastre. A fost un meci spectaculos. Ma bucur pentru baieti ca au avut puterea sa revina de la 0-2 pe terenul campioanei.

“Ne mai trebuie ritm. Ei au ridicat ritmul si asta s-a vazut la noi.

“Avem jucatori cu calitate. Mie mi-a placut cum a jucat echipa in anumite momente. O sa ne formam identitatea noastra ca joc.

“Sper ca la urmatorul meci sa aducem suporterilor cele trei puncte. Este un meci sa zicem special, este o echipa unde am jucat. Sper sa ne recuperam bine si sa fim pregatit suta la suta”, a declarat Adrian Mutu.

Au mai vorbit despre meciul din Gruia capitanul Albu si Achim, jucator venit de la Dinamo.

Albu: “Am aratat ca avem calitate, dar mai avem de munca”

Achim: “Cu totii eram curiosi sa vedem nivelul la care suntem. Dupa 2-2 au pus presiune pe noi si au marcat. Mai avem de lucru, dar suntem pe un drum bun. Cred ca putem ridica nivelul”