Rapid

Rapid trece cu emotii de Daco-Getica in Cupa Romaniei

Echipa Fotbal Club Rapid a revenit de la 0-1 pe teren propriu in fata celor de la Daco-Getica pentru a obtine calificarea in turul 4 din Cupa Romaniei.

Formatia din Colentina a deschis scorul prin Gabriel Raducan in minutul 37, oaspetii intrand astfel in avantaj la cabine.

Rapid a revenit in forta de la vestiare si a restabilit egalitate dupa doar cinci minute prin Amir Jorza.

Victoria si calificarea giulestenilor a fost adusa de Matias Roskopf in minutul 66 la putine minute de la intrarea acestuia in teren.

Pentru Rapid a fost primul tur in Cupa Romaniei din acest sezon.

In turul 4 al Cupei Romaniei vor evolua 27 de echipe calificate din turul 3 si noua echipe din Liga 2.

Dupa turul 4 urmeaza etapa 16-imilor in care vor intra in competitie si echipele din primul esalon.