Rapid

Adrian Mutu solicita intariri dupa infrangerea cu CFR: "Avem nevoie de 4-5 jucatori"

Rapid a pierdut primul meci oficial din noul sezon, 0-1 in deplasare cu CFR Cluj, dupa ce a ratat o lovitura de la 11 metri la ultima faza a partidei.

“O seara plina de ghinion. Am fost nevoit in 30 de minute sa fac trei schimbari. Un punct era meritat.

“A fost un meci deschis, spectaculos, dar asta este fotbalul. O seara plina de ghinion si s-a vazut pana la sfarsit.

“Cred ca in repriza a doua am jucat fotbal, am dominat in anumite momente echipa campioana. Astazi in lot am avut sapte jucatori U21.

Rapid l-a cedat pe Rares Ilie la Nice

“Cand am facut cele trei schimbari practic pe banca aveam numai copii. Pana la urma am terminat meciul bine, fara sa mai avem accidentati.

“Avem nevoie de jucatori, conducerea clubului stie acest lucru. E clar ca avem nevoie de 4-5 jucatori”, a spus Adrian Mutu.

CFR Cluj s-a impus, cu 1-0, in meciul de acasa cu Rapid din prima etapa a noului sezon de Liga 1.

Yuri Matias a marcat unicul gol in prima repriza dupa o faza fixa de la coltul terenului.

Rapid a ratat o lovitura de la 11 metri la ultima faza a partidei prin Alexandru Albu.

Un penalty acordat dupa interventia VAR-ului.