Rapid

Adrian Mutu: "Nu ne sperie nimic. Mergem sa castigam toate meciurile"

Rapid a reluat in forta campionatul, cu o victorie categorica pe teren propriu cu Sepsi, scor 3-0.

Atacantul croat Mario Dugandzic a reusit un hattrick intr-un interval de 14 minute.

"Am avut un start foarte bun, baietii au interpretat foarte bine partitura tactica. Stiam ca avem in fata un adversar caruia daca ii oferi spatii devine periculos.

"Ma bucur mult pentru Dugandzic, dar asta e treaba lui, sa inscrie goluri. Ii felicit pe baieti pentru ca jucand acasa si oferindu-le suporterilor acest inceput le-au facut o bucurie si ne-au adus o victorie importanta.

"Jucatorii pe care i-am trimis in teren in repriza a doua au intrat bine in meci. Pe noi nu ne sperie nimic, vom merge sa castigam toate meciurile, asa cum am facut-o si pana acum", a declarat Adrian Mutu dupa succesul cu Sepsi.

Rapid a urcat pe locul trei in clasament, cu trei puncte peste FCSB si Universitatea Craiova.