FC Botosani

Croitoru: "Ramanem cu multe semne de intrebare dupa acest meci"

FC Botosani a pierdut in deplasare cu FCSB si ramane ultima in playoff, dupa un meci in care a deschis scorul si a pierdut dupa o eroare uriasa de portar.

"Ramanem cu multe semne de intrebare dupa acest meci. Nu stiu ce s-a intamplat cu noi dupa pauza. Ne-am retras inexplicabil.

"Am luat doua goluri pe care numai eu pot sa le iau. Am facut o prima repriza foarte buna, a doua execrabila", a comentat Marius Croitoru, antreonorul celor de la FC Botosani, infrangerea cu FCSB (1-2).

Octavian Popescu in minutul 66 cu un super sut din afara careului si Ionut Pantiru patru minute mai tarziu au marcat golurile FCSB.

FC Botosani deschisese scorul in minutul 38 prin Askovski dupa o faza de contraatac pornita din propria jumatate de teren.