FC Botosani si Farul s-au speriat de primul loc

Echipele FC Botosani si Farul Constanta au incheiat la egalitate, scor 1-1 (1-1), in ultima partida a etapei cu numarul patru din noul sezon de Liga 1.

In eventualitatea unui succes, echipa castigatoare ar fi urcat pe primul loc in clasament.

Mihai Roman II a deschis scorul pentru gazde, in minutul 6, cu un sut deviat la coltul scurt.

Farul a egalat cu cinci minute inaintea pauzei prin Vlad Morar. Acesta a transformat o lovitura de la 11 metri acordata pentru un hent ca in curtea scolii.

In partea secunda a meciului la Farul a intrat si Denis Alibec din minutul 70.

Acesta a scapat singur cu portarul la ultima faza a meciului si a trimis in bara, faza fiind insa anulata de o semnalizare de la margine pentru o pozitie afara din joc.

Au fost primele minute bifate de Alibec la Farul in acest sezon.

FC Botosani: Pap - Sno, Boli, Dican, Ţigănaşu (Şeroni 80’) - E. Florescu (Shahaf 54’), Perianu (Sylla 54’), Mussis – Mailat (Mateus 77’), M. Roman II (M. Roman I 76’), Dragu. Antrenor: Mihai Teja.

Farul: Aioani – Mladen (Borza 70’), Larie, M. Popescu, Kiki - Artean, Nedelcu (Doukoure 83’), Casap (Alibec 71’) – Torje (Sali 76’), Morar (Băluţă 70’), Pitu. Antrenor: Gheorghe Hagi.

Cartonaşe galbene: Dragu 39, Mailat 75, Mihai Teja 88 / Kiki 19, Artean 20, Larie 47, Nedelcu 68, Gheorghe Hagi 70, Torje 75, M. Popescu 83.

Arbitri: Sebastian Colţescu - Imre-Laszlo Bucsi, Daniel Mitruţi.