1
Sepsi
Matei 30'

Asa am trait FC Botosani - Sepsi

Am transmis live text penultimul meci al etapei a 26-a in Liga 1, FC Botosani - Sepsi Sf.Gheorghe.

In tur, Sepsi a castigat de o maniera categorica pe teren propriu, cu 7-0!

Cele doua echipe s-au mai intalnit de 16 ori in principala competitie interna, de sapte ori s-au impus botosanenii, de patru ori au castigat covasnenii, iar alte cinci partide s-au terminat la egalitate.

Palmares cu FC Botosani gazda: 8 meciuri - 3 succese FC Botosani - 3 remize - dpua victorii Sepsi OSK.

Sepsi ocupa locul sase in clasament, pozitie pe care o poate consolida in eventualitatea unui succes la Botosani.

18:57

Catalin Popa fluiera finalul meciului.

90'

Roman I trage peste poarta dintr-o lovitura libera la marginea careului. A cam fost ultima sansa a gazdelor in acest meci.

90'

Golofca se prabuseste in careu la un duel cu Dumitrescu. Jocul continua si Began respinge sutul lui Pinson.

90'

Botosani aproape de gol la voleul lui Pinson. Portarul Began a respins in bara!

84'

Sepsi aproape de gol dupa un corner. Balasa apare in sase metri la centrarea lui Aganovic si reia cu capul peste poarta.

80'

Mailat centreaza in sase metri pentru reluarea slaba a lui Roman II.

76'

Aganovic ia o faza pe cont propriu si suteaza peste poarta din afara careului.

55'

Cartonas rosu !

Paun vede al doilea galben si este eliminat. Sepsi ramane in inferioritate numerica.

46'

S-a reluat meciul. Dumitrescu a intrat in locul lui Ispas la oaspeti.

17:51

1-1 la pauza intre FC Botosani si Sepsi.

45'

Finalul de repriza apartine gazdelor. Botosaniul cauta sa dea lovitura decisiva in fata unei echipe care se clatina vizibil.

45'

Un gol venit dupa recuperarea balonului de Dican in duel cu Rondon, in jumatatea celor de la Sepsi. VAR-ul a validat reusita lui Patache, un gol care ii poate fi trecut pe nota de plata portarului Began.

45'

Gol Patache!

FC Botosani egaleaza in urma unui sut trimis de Patache de la distanta.

41'

Dragu trage din afara careului, portarul Began respinge in fata si Roman II trimite pe langa poarta. OFFSIDE la Roman II.

31'

Zabou intra in locul lui Seroni (accidentat) la Botosani.

30'

Gol Matei!

Sepsi deschide scorul prin Cosmin Matei. Sut din interiorul careului dupa o faza creata in flancul stang.