FC Botosani revine de la 0-1 si face scor cu FC Voluntari

Victorie fara dubii pentru FC Botosani, sambata, pe teren propriu, in confruntarea cu FC Voluntari, scor 4-1, in etapa a 2-a din Liga 1.

Un meci inceput sub nota de dominare a oaspetilor care au si deschis scorul prin Laidouni dintr-o lovitura de la 11 metri transformata in minutul 12.

Doar opt minute s-au bucurat ilfovenii de avantaj, Botosani egaland prin fundasul Miron dupa o faza fixa de la coltul terenului.

In minutul 27 cei de la Botosani preluau conducerea in urma unui autogol semnat de Balaur.

Alte doua goluri au marcat moldovenii in partea secunda. Mai intai prin Ashkovski in minutul 62 dupa o faza de contraatac, pentru ca in minutul 90 Papa sa inchida tabela cu o executie spectaculoasa din afara careului.