2
Rapid
Grigore 90' Panoiu 42'

Asa am trait FC Botosani - Rapid

Am transmis live text în această pagină meciul FC Botoșani - Rapid, partidă din etapa a 28-a în Liga 1.

FC Botoşani şi Rapid s-au mai întâlnit de șase ori în principala competiţie internă, un joc a fost câştigat de moldoveni, două de către bucureşteni, iar alte trei partide s-au terminat la egalitate.

În tur, cele două formații au remizat scor 1-1 (J. Morais / Al. Ţigănaşu).

Rapid n-a mai câștigat în deplasare din 14 octombrie 2022, 2-0 cu Hermannstadt. Au urmat patru rezultate de egalitate şi o partidă pierdută.

FC Botoșani n-a pierdut în ultimele patru meciuri disputate pe teren propriu, înregistrând doua remize și două înfrângeri.

22:30

90'

Gol Grigore!

Senzational gol reusit de Dragos Grigore. Acesta inscrie cu o foarfeca pe spate din interiorul careului si aduce victoria Rapidului, cel mai probabil.

90'

Gol Camara!

Botosani egaleaza in extremis prin Camara. Sut din interiorul careului sub bara.

89'

Dugandzic se demarca regulamentar si trimite incredibil pe langa poarta singur cu Pap.

75'

Stoican incearca o revitalizare a jocului gazdelor cu Roman si Florescu. Cei de la Botosani incep sa fie presati de timp.

73'

Pap intervine la sutul lui Costache.

71'

Tiganasu centreaza din stanga si Zabou reia pe langa poarta.

60'

Dubal modificare la gazde: Camara in locul lui Roman si Pinson in locul lui Dragu.

50'

Cartonas galben incasat de Dugandzic. In finalul primei reprize fusese avertizat si Morais.

46'

Papeau in locul lui Ionita la Rapid.

46'

A inceput partea secunda.

21:20

Rapid intra in avantaj la cabine, scor 1-0. Golul marcat de Panoiu inclina balanta dupa primele 45 de minute.

42'

Gol Panoiu!

Rapid deschide scorul prin Stefan Panoiu cu un sut din afara careului.

39'

Dragu cade in careul rapidist la un duel cu Sapunaru. Nici vorba de penalty! Jocul continua cu repunere din 6 metri.

36'

Zabou patrunde in dreapta si centreaza in fata portii. Respinge Panoiu in corner.

26'

Roman suteaza slab spre poarta giulesteana. Minge retinuta fara probleme de Moldovan.

20'

Mailat trage la poarta in blocajul lui Sapunaru.

18'

Gol anulat celor de la Botosani pentru un offside la limita semnalizat la Roman.

13'

Ocazie pentru Botosani la patrunderea lui Mailat. Acesta se dovedeste egoist si rateaza incredibil, desi avea si optiunea unei pase pentru Dragu, liber in fata portii.