FC Botoșani rămâne în Liga 1

Echipa FC Botoșani și-a asigurat în continuare locul în prima ligă după câștigarea barajului cu divizionara secundă CS Mioveni.

Așa am trăit Mioveni - Botoșani în returul barajului pentru Liga 1

După 1-0 pe teren propriu în manșa tur grație unui gol marcat în minutele suplimentare, FC Botoșani s-a impus și la retur cu același scor.

Mailat a marcat unicul gol al meciului de la Mioveni cu un sfert de oră înaintea finalului după o lansare a lui Florescu peste întreaga apărare a gazdelor.

Caseta tehnică

CS Mioveni: Fl. Croitoru - Traşcu, C. Ignat (Massaro 60), R. Garutti, Burnea, Şerbănică - A. Panait (Gutea 46), D. Toma (M. Costea 76), Cărăruş - Al. Stan, Blănaru. Antrenor: Constantin Schumacher.

FC Botoșani: Kukic – Ch. Petro, Miron, Celea, Ţigănaşu (Şeroni 87) – Aldair Caputo (I. Filip 87), G. David (Mitrov 56), Dican - Ed. Florescu, Ofosu (Mailat 56), L. Fulop (E. Lopez 74). Antrenor: Bogdan Andone.

Cartonaşe galbene: Traşcu 70, Cărăruş 79.

Arbitri: Sebastian Colţescu - Andrei Constantinescu, Laszlo Bucsi.