FC Botosani intoarce scorul si castiga spectaculos cu CFR Cluj

La primul meci al sezonului in Liga 1, FC Botosani a revenit de la 0-1 si s-a impus pe teren propriu in fata celor de la CFR Cluj, cu 3-1.

Oaspetii au deschis scorul in minutul 20 prin Jakolis la capatul unei patrunderi personale spre poarta adversa, faza la care gazdele au solicitat eronat un hent.

Lituanianul Matulevicius avea sa egaleze scorul cu patru minute inaintea pauzei din centrarea de pe dreapta a lui Dimitrov. O minge pusa perfect pentru lovitura de cap a inaltului atacant baltic.

Botosaniul a lovit spectaculos la trei minute dupa pauza prin Fulop, jucator care a inscris cu un sut direct din lovitura libera.

Cu noua minute inaintea finalului de meci Musat a reusit golul partidei. O executie spectaculoasa cu piciorul stang la vinclu.

In minutele de final gazdele au ratat in mai multe randuri in situatii de unu la unu cu portarul Marc, defensiva celor de la CFR Cluj fiind depasita total.