FC Arges – Universitatea Craiova 3-2. Oaspetii au evoluat din minutul 12 in inferioritate numerica

Echipa FC Arges a obtinut victoria in meciul disputat pe teren propriu cu Universitatea Craiova, duminica, in etapa a 16-a din CASA Liga 1.

Oltenii au deschis scorul prin Ante Rogulijc in minutul 6, insa dupa alte sase minute echipa pregatita de Laurentiu Reghecampf a ramas in inferioritate numerica.

Alexandru Cretu a primit doua cartonase galbene in sase minute si a fost eliminat din joc.

FC Arges a profitat de jucatorul in plus pe teren si a marcat de trei ori, prin Kehinde Fatai (min.41), Jafar Arias (min.49) si Said Ahmed Said (min.79).

Universitatea Craiova a redus din diferenta pe final de meci prin Dan Nistor.

FC Argeş: Greab – Tofan, Turda, Dos Santos, Muşat (Arias ’32) – Meza Colli, Raynov – Işvan (Dumitru ‘90+4), Şerban (Viana ’32), Latovlevici – Fatai (Said ’46, Palic ‘86). Antrenor: Mihai Ianovschi.

Universitatea Craiova: Pigliacelli – Căpăţână (Ivanov ’68), Constantin, Screciu, Bancu – Nistor, Creţu, Roguljic (Baiaram ’56) – Cîmpanu (Vlădoiu ’46), Koljic (Markovic ’68), Ivan. Antrenor: Laurenţiu Reghecampf.

Cartonaşe galbene: Muşat ’16, Raynov ’39, Latovlevici ’42, Viana ’70, Greab ’90, Palic ‘90+1 / Creţu ‘8, ’12, Roguljic ‘53

Cartonaş roşu: Creţu ‘12

Arbitri: Marian Barbu - Mircea Orbuleţ, Bucsi Imre-Laszlo.