FC Arges – Universitatea Craiova 0-4. Succes categoric pentru olteni

Universitatea Craiova ramane in cursa pentru titlul din Liga 1 dupa 4-0 in deplasare cu FC Arges, luni, intr-o partida din etapa a 6-a in playoff.

Alexandru Cretu a deschis scorul la jumatatea reprizei secunde cu un sut pe jos din interiorul careului.

La zece minute dupa pauza Jovan Markovic a dublat avantajul formatiei din Banie cu o reluare din interiorul careului mic.

Cretu si-a trecut in cont dubla, in minutul 62, pentru ca Andrei Ivan sa inchida tabela, in minutul 70.

FC Argeş: Croitoru – Tofan (Muşat '65), Turda, Boldor, Latovlevici – Meza Colli, I. Şerban II (Raynov '65)– Ganea (Viana '65), C. Tănase (Fatai '66), Cr. Dumitru (Işfan '65) – Said. Antrenor: Andrei Prepeliţă.

Universitatea Craiova: Pigliacelli – Vătăjelu (Vlădoiu '77), Papp, Constantin (Roguljic '77), Bancu – Screciu, Creţu – Gustavo (Cîmpanu '56), Markovic (Koljic '67), Baiaram (Bic '67)– Ivan. Antrenor: Laurenţiu Reghecampf

Cartonaşe galbene: Tănase (8) / Baiaram (35), Papp '84..

Arbitri: Andrei Florin Chivulete – Mircea Orbuleţ, Andrei Constantinescu – Bogdan Dumitrache.