FC Arges – Hermannstadt 2-2. Gazdele salveaza remiza de la 0-2

Sursă foto: Facebook FC Argeș

Remiza inregistrata, miercuri seara, in Trivale intre FC Arge si Hermannstadt, scor 2-2, dupa ce sibienii au condus cu 2-0.

Hermannstadt a deschis scorul dupa numai 9 minute prin capitanul Dalbea.

Acesta a transformat cu un sut pe jos o lovitura de la 11 metri.

In finalul primei reprize oaspetii au trecut pe langa gol la reluarea lui Alhassan dupa o eroare in apararea gazdelor.

Addae avea sa dubleze avantajul pentru Hermannstadt in minutul 57 dintr-o centrare de pe flancul drept.

Zece minute mai tarziu FC Arges a redus din diferenta prin Malele.

Acelasi jucator elvetian nascut in Angola a adus egalarea dintr-o lovitura de la 11 metri cu zece minute inaintea finalului de partida.

FC Argeş: Greab – Marakis (Ndiaye ’60), Leca, Deslandes, Muşat – Ş. Drăghici, Honciu (Năstăsie ’75), Şerban, Barbu (Blejdea ’46) – Maes (Grecu ’60) – Malele. Antrenor: Augustin Eduard

Hermannstadt: I. Pop – Vodă (Belu ’78), Scarlatache, I. Stoica, Opruţ – Alhasan, Dâlbea (Pires ;87), Addae – Mustivar (Buzan ’87) – Mayoral, Sîntean (Fortes ’60). Antrenor: Ruben Albes

Cartonaşe galbene: Honciu ’34, Barbu ’42, Malele '90+5 / Addae ’34, Vodă ’40, Opruţ ‘90+3

Arbitru: Ionuţ Coza.