FC Arges – FCSB 1-0. Pitestenii continua cursa pentru playoff | FCSB ramane la 14 puncte de lider

Echipa FC Arges a castigat la limita, scor 1-0, duelul cu FCSB, in epilogul etapei a 29-a in CASA Liga 1.

Un meci decis de o gafa monumentala comisa de portarul oaspetilor Andrei Vlad, in minutul 14.

Intr-un moment de blackout total, cum s-a mai intamplat pana acum in alte cateva randuri, Vlad a trimis direct la Cristi Tanase o pasa de cinci metri,

Tanase i-a pasat in fata portii lui George Ganea si acesta a inscris ca la antrenament.

FCSB a inceput in forta partea secunda si Florinel Coman l-a testat pe Alexandru Greab cu un sut dintr-o lovitura libera indirecta din interiorul careului.

Cu sase minute inaintea finalului cei de la FCSB au ratat o alta mare ocazie prin Florinel Coman.

Scapat singur cu portarul, atacantul formatiei bucurestene a fost blocat de Alexandru Greab.

FC Argeş: Greab – Tofan, Turda, Joao Miguel, Latovlevici (Muşat ’79) – Meza Colli, I. Şerban (Boldor ’79) – Diogo Viana (Dumitraşcu ’71), Cr. Tănase (Raynov ’71), Işfan – G. Ganea (Said ’78). Antrenor: Andrei Prepeliţă.

FCSB: A. Vlad (Târnovanu ’46) – I. Cristea, Miron, Ov. Popescu – Cordea (Keşeru ’79), Edjouma, Perianu, V. Gheorghe – Dumiter (Coman ’46), I. Stoica (Burlacu ’71), Oct. Popescu. Antrenor: Anton Petrea.

Cartonaşe galbene: Greab ’50, Isfan ’87, Dumitraşcu ;90 / Cordea ’58, Perianu ‘75.

Arbitri: Ovidiu Haţegan - Mircea Grigoriu, Sebastian Gheorghe - George Găman.