FC Arges – FCSB 0-0. A inghetat tabela in Trivale

Pe un teren infernal din cauza ninsorii, FC Arges si FCSB au terminat la egalitate fara goluri. Un 0-0 in urma caruia formatia bucuresteana ar putea pierde primul loc in clasament.

FCSB nu a dus lipsa de ocazii in Trivale, insa tehnicii jucatori pregatiti de Anton Petrea n-au avut suficienta inspiratie pentru a modifica tabela.

Cel mai aproape de gol a trecut Florinel Coman care, in minutul 63, a trimis in bara dintr-o lovitura libera.

In minutul 79 portarul gazdelor Alexandru Greab a avut o interventie de zile mari la sutul lui Dennis Man de asemenea dintr-o lovitura libera.

FC Arges a avut doua mari ocazii in prima repriza, minutele 13 si respectiv 19.

De fiecare data portarul Vlad s-a opus providential la sutul lui Dumitru si la lovitura de cap a lui Mediop Ndiaye.

FCSB inregistreaza al doilea pas gresit de la reluarea campionatului, dupa 2-2 in deplasare cu Viitorul.

FC Arges ramane neinvinsa in 2021, pitestenii acumuland al optulea punct in ultimele patru etape prin care o egaleaza pe Dinamo in clasament.

FC Argeş: A. Greab – Tofan, Maric, Deslandes, Muşat – Meza Colli, I. Şerban – Drăghici, Palic (Maes ’89), C. Dumitru (Grecu ’89) – Ndiaye (Malele ’55). Antrenor: Mihai Ianovschi.

FCSB: A. Vlad – Ov. Popescu (Creţu ’46), I. Cristea, Miron, Radunovic – Olaru (Vînă ’80), A. Şut (Perianu ’46), Fl. Tănase (Oaidă ’46) – Man, Fl. Coman (Buziuc ’83), Oct. Popescu. Antrenor: Anton Petrea.

Cartonaşe galbene: Tofan ’84 / Şut ’23, Perianu ‘66.

Arbitru: Iulian Dima.