1
FCSB
Șut 82'

Așa am trăit Farul - FCSB

Am transmis live text onlinesport.ro meciul Farul - FCSB din etapa a 2-a în playoff.

Cele două echipe s-au mai întâlnit în principala competiţie internă de 36 de ori, de 23 de ori s-au impus bucureştenii, de opt ori au câştigat dobrogenii, iar de alte cinci ori au remizat.

Ultima victorie bifată de constănţeni: 21 mai 2023, Farul - FCSB 3-2.

Ultimul succes reuşit de roş-albaştri: 17 septembrie 2023, Farul - FCSB 0-1.

Cea mai recentă dispută din SuperLigă: 5 februarie 2024, FCSB - Farul 1-1, goluri marcate de Baba Alhassan, respectiv Ionuţ Larie.

22:55

Final de meci.

90'

Cei de la FCSB țin de minge în finalul acestui meci.

90'

Mihai Popescu este avertizat cu galben pentru o intrare asupra lui Coman.

82'

Gol Șut!

FCSB deschide scorul după o fază fixă. Coman a centrat pentru finalizarea lui Șut.

71'

Gol anulat celor de la FCSB pentru fault în atac.

68'

Târnovanu respinge reluarea lui Munteanu cu capul.

63'

Coman trage din lovitură liberă direct în brațele lui Buzbuchi.

62'

Tavi Popescu rămâne singur cu Buzbuchi. Respinge cu piciorul portarul Farului.

57'

Dawa intră în locul lui Ngezana, accidenta.

56'

Ngezana aproape de autogol. Târnovanu scoate in extremis.

51'

Ganea aproape de gol. Șut de la distanță puțin pe lângă poartă.

46'

Marcel Bîrsan fluieră startul reprizei secunde.

21:48

0-0 la pauză.

42'

Ocazie pentru FCSB la pătrunderea lui Băluță. Șut cu exteriorul pe poartă, respinge Buzbuchi.

32'

Centrare în forță pentru Munteanu. Acesta ratează de puțin întâlnirea cu balonul.

17'

Coman trimite în șase metri și Ngezana reia cu capul pe lângă poartă.

17'

Primul corner al meciului aparține celor de la FCSB.

9'

Băluță (FCSB) surprins în offside.

6'

Început de meci dominat de Farul. Cei de la FCSB parcă nu se regăsesc.

1'

A început meciul. Farul are prima posesie.

21:01

Farul: Buzbuchi - M.Popescu, Larie, Marins, Dussaut - Ganea, Queiros, Grameni - Deaconu, Munteanu, Cojocaru.

FCSB: Târnovanu - Crețu, Ngezana, Chiricheș, Radunovic - Lixandru, Șut, Olaru - Radaslavescu, Băluță, Coman.